header
page title
Najděte si i vy svého Plážovníka. :)
Experta, díky kterému najdete odpovědi na vaše otázky nebo se naučíte něco nového v tématu, které vás zajímá.
space left
space right
content

Umělec v domácnosti Eliška Kovalská

Profilový obrázek
Kategorie: Umění‚ tvoření a volný čas, Životní styl‚ zájmy a koníčky
Absolvované kurzy
Jmenuju se Eliška Kovalská a jsem spisovatelka, zpěvačka, kytaristka, máma tří dětí a taky „úča k pohledání“, jak říká můj muž. Jsem umělec s humorným životním nadhledem. Jak už to tak bývá, my umělecky nadaní jedinci jsme často nepoužitelní pro život, proto se s některými životními situacemi celkem peru a vznikají z toho úsměvná vyprávění, která nadšeně píšu na blog. Abych pravdu řekla, docela často se ocitám v situacích, které nemám tak docela pod kontrolou. Tyto situace vedly k tomu, že jsem se rozhodla o nich začít psát blog a nakonec z nich vyšla i kniha. Blog Umělec v domácnosti ale není jen o zábavných historkách. Využívám svého vzdělání v oboru klasický zpěv a klasická kytara a také dlouholeté praxe jako učitelka hudby. Na blogu se proto kromě tištěné knihy také setkáte s kurzem hry na kytaru, e-bookem o zvládání trémy při veřejném vystupování nebo s didaktickou hrou, díky níž se naučíte nezbytné hudební symboly.

Jak brát život s humorem

Už vás někdy napadlo, že jenom vám se můžou přihodit ty nejpodivnější věci, které by prostě nikdo jiný nevymyslel? A hlavně takové, které se nikomu jinému nestávají? Už jste například někdy museli řešit, že vás dítě zamklo v pokojíčku a vy jste museli lézt po střeše? Nebo jste vyrazili s rodinkou na výlet a omylem jste natankovali do auta benzín místo nafty? Slyšela jsem, že na internetu lidé obvykle prezentují tu ideální část svého života. Však víte, když se něco povede, rodinka se zrovna učeše a umyje… Já mám poněkud opačnou strategii. Děly se mi podivné věci tak dlouho, až jsem to začala brát tak trochu s nadhledem. Dobře, přiznávám, že když už se člověk vyskytne na té střeše, zatímco zevnitř domu se ozývá usedavý dětský pláč, ten nadhled pak získá jedna báseň… Stáhněte si e-book zdarma a nechte se inspirovat mými úsměvnými situacemi i vy! Zjistíte, že zničehonic máte úsměv na tváři a berete život lehčeji.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Začínáme hrát na kytaru

Chtěli jste se naučit hrát na kytaru, ale vyskytly se na vaší cestě překážky? Byl to váš sen, který někdo zadupal do země? Ať už ten někdo byl kdokoliv (rodiče, partner, protivný učitel v ZUŠce, děti nebo jiné okolnosti), stále to ve vás hlodá a říkáte si, že se to jednou naučíte? Nebo jste už dokonce někdy zkoušeli začít a stal se tak z vás věčný začátečník, který tak nějak teoreticky ví, o co jde, párkrát už to slyšel, ale ne a ne všechno uvést do praxe? Ať už se to má tak či onak, tento průvodce je tu pro všechny, kdo se chtějí naučit hrát na kytaru. Ať už poprvé, nebo opakovaně. Dozvíte se tu jisté nezbytnosti, bez kterých to nejde. Například jak kytaru naladit, jak se vyznat v notách, ve strunách, jak správně sedět u nástroje a nakonec si doprovodíme jednoduchou písničku a nasměruji vás dále.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Naše dítě jde do hudebky aneb Co byste měli vědět, než začnete

Máte doma potomka, který projevuje hudební nadání a rádi byste ho poslali do hudebky? To je skvělé. Možná vám ale v hlavě vrtá spousta otázek. Na jaký nástroj dítě přihlásit? Není na to moc brzy? Jak je to s nástrojem, jaký koupit? Co to od nás všechno bude obnášet? Není divu, vždyť je to velké rozhodnutí. A možná vám při vzpomínce na hudebku naběhne kopřivka, když si vzpomenete, jak jste vy sami jako děti museli „louskat“ nezáživné etudy a tvářit se před rodiči, jak vás to baví. Ráda bych vás uklidnila, že výuka v hudebce má už docela jinou podobu. Stáhněte si e-book a dozvíte se praktické informace o tom, co vás v hudebce čeká.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Jak zvládnout trému

Třas v kolenou, žaludeční nevolnost, svalová slabost. Nejradši byste spustili hurónský pokřik, vzali nohy na ramena a velkolepě utekli oknem. Je vám to povědomé? Mně totiž jo! Přesně takhle jsem se cítila před každým koncertem, ať už jsem na něm měla hrát, zpívat, nebo ho uvádět. Nebojte se. I já jsem zažívala opravdu nepěkné chvilky před obecenstvem. Teprve po letech jsem objevila spolehlivý způsob, jak s trémou efektivně vyběhnout. Od té doby vím, co přesně mám udělat, aby má snaha nevyšla vniveč. Naučím to i vás.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Dobble s hudebními pojmy

Možná už jste to taky zažili. Vy nebo vaše dítě jste se s velkým nadšením vrhli do hraní na hudební nástroj a pak to přišlo: Hudební teorie (na ZUŠ známá jako nauka). Vopruz všech vopruzů! Kdo se má všechny ty noty, znamínka a symboly s italským názvoslovím naučit?! No jo, jenže bez znalosti těchto znaků se v hudební literatuře budete jen velmi těžko orientovat. Proto jsem vybrala 31 nejpoužívanějších hudebních symbolů, s nimiž se v notách můžete setkat, a vytvořila hru tak, aby učení bylo co nejsnadnější. Pojďte si zahrát také a hudební pojmy pro vás už nebudou problém.
Typ produktu: jiný
Zobrazit produkt

Kniha Umělec v domácnosti aneb Příběhy, které nevymyslíš

Co dělat, když vás dítě zamkne v pokoji? Jak to vypadá, když si vaše dítě udělá z hlavy chovnou stanici vší? Nebo jaké pohromy je schopná vytvořit umělkyně při krátkém působení v kuchyni? Toto a mnohem více, spolu s neodmyslitelným humorem, najdete v knize Umělec v domácnosti. Každý rodič zná dobře ty momenty, kdy by s radostí dělal jakoukoliv jinou činnost – například drhnul veřejné záchodky na vlakovém nádraží. Nebojte, nejste v tom sami. Pojďme se společně zasmát! Pokud máte smysl pro humor, rádi se zasmějete cizí blbosti a berete život s lehkostí, je pro vás kniha to správné čtivo.
Typ produktu: kniha
Zobrazit produkt

Minikurz kytarových doprovodů pro začátečníky

Možná se vám to už stalo. Chtěli jste se naučit nějakou jednoduchou písničku na kytaru. Ale pak jste zjistili, že to není tak úplně lehké… Že sice teoreticky ty akordy se tam nějak poskládají, rytmus vám taky Google nebo Já písnička poradí, ale pořád to nějak ne a ne dát dohromady. Z neznámého důvodu ta kytara pořád drhne, případně rovnou drnčí a někdy i skučí... Na YouTube existuje nepřeberné množství tutoriálů, jak se naučit hrát cokoliv – od Bedny od whiskey po Bacha. Jenže se může stát, že ani tady nepochodíte, protože potřebujete dozor a zpětnou vazbu ohledně toho, jestli máte dobře položené prsty, jestli to vlastně celkově děláte dobře nebo ne. Zkrátka a dobře, že na vás koukne nějaké zkušené učitelské oko a řekne vám, co děláte dobře, co špatně a dá vám tipy, jak své hraní ještě více vytunit.
Typ produktu: online kurz
Zobrazit produkt
Kurz Podnikání z pláže mě vystřelil do podnikatelských vod, o kterých jsem předtím několik let jen snila a říkala si, že možná někdy, až budou lepší podmínky a podobně. Znáte to. Jsem moc ráda, že jsem se odhodlala k tomuto kroku a pustila se do vlastního online podnikání, protože mi to přineslo spoustu skvělých zážitků, myšlenek a lidí. Díky srozumitelným návodům a laskavému vedení Stáni a Jirky jsem se toho mnoho naučila nejen o tvorbě vlastních produktů a následného technického nastavování systému, ale i o prezentaci na sociálních sítích, o nutnosti správného myšlení. Mockrát za vše děkuji. :-)
Profilový obrázek
narrow content

VIZE KATALOGU PLÁŽOVNÍKŮ

Komunita okolo projektu Podnikání z pláže existuje už od roku 2015 a kdykoli ve svém životě něco řeším, ať už jsou to otázky okolo mateřství, zdraví, osobního rozvoje, cestování, podnikání či dalších témat, vím, kde hledat odpovědi.

Odpověď, radu či řešení najdu vždy u někoho z PLÁŽOVNÍKŮ: 
Lidí, kteří prošli mými kurzy Podnikání z pláže. 

Mým záměrem je zprostředkovat tuto studnici zkušeností, znalostí a vědění celé komunitě. Proto vznikl projekt Plážovníci.cz. Katalog, do kterého se mohou registrovat lidé, kteří prošli kurzy Podnikání z pláže a dnes sdílejí své znalosti a zkušenosti z nejrůznějších oborů na svých webových stránkách formou blogu, videí, vysílání, webinářů a digitálních produktů, jako jsou eBooky, online kurzy, online kluby, meditace, video lekce, online workshopy a další. 

Najděte si i vy svého plážovníka. :)

Experta, jehož digitální produkty vám mohou pomoci v řešení otázek, výzev, problémů či životních situací, ve kterých potřebujete radu, pomoc, návod nebo inspiraci. 

- Stáňa Stiborová, autorka projektu Podnikání z pláže