header
page title
Najděte si i vy svého Plážovníka. :)
Experta, díky kterému najdete odpovědi na vaše otázky nebo se naučíte něco nového v tématu, které vás zajímá.
space left
space right
content

Kojení s láskou = spo-kojené děti Libuše Holá

Profilový obrázek
Kategorie: Rodičovství a mateřství, Životní styl‚ zájmy a koníčky
Absolvované kurzy
Jsem laktační poradkyně MAMILA o. z., kontaktní maminka a inženýrka ekonomie. Miluji okamžiky kojení, jejich pohodu a klid. Někdy ale kojení není od začátku jen pohoda. Proto pomáhám maminkám porozumět miminku a jeho potřebám při kojení, vyřešit těžkosti a zažít tu jedinečnou blízkost se svým dítětem. Při řešení problémů s kojením naší první dcery (a že jich bylo) jsem zjistila, že spousta dalších maminek se potýká s bolestí u kojení, neprospíváním, bojkotem, záněty... A tak jsem začala hledat odpovědi na otázky proč a jak. Až jsem se stala laktační poradkyní MAMILA, o. z. Teď pomáhám dalším maminkám řešit obtížné situace při kojení. A to jak při osobním poradenství, tak prostřednictvím vedení podpůrných skupinek nebo mých e-booků. Navíc se online i osobně zaměřuji také na prevenci problémů s kojením díky dobré informovanosti již v těhotenství (lekce s přípravou na kojení). Užívám si, že dělám práci, ve které vidím smysl a pomáhám u ní dalším maminkám zažít to krásné propojení s jejich miminkem.

7 TIPŮ PRO POHODOVÝ ZAČÁTEK KOJENÍ

Tipy pro přípravu na kojení již před porodem. E-book pro všechny ženy, které chtějí už v těhotenství udělat první kroky pro přípravu hladkého začátku kojení. Celkem 7 tipů, které vám pomohou vyhnout se komplikacím se začátkem kojení v podobě bolavých bradavek, strachu, jestli už máte mléko, apod. Dobrý začátek je důležitý. ❤️
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

VÝHODY A NEVÝHODY KOJENÍ V TĚHOTENSTVÍ A TANDEMU

E-book pro všechny ženy, které přemýšlí, jestli pokračovat v kojení během dalšího těhotenství, nejsou si jisté, zda je to bezpečné, a zajímá je, na co by se mohly připravit. Získáte přehledný seznam výhod a nevýhod kojení v těhotenství a tandemu bez příkras, abyste mohly samy zvážit, jestli je tato cesta pro vás. Zároveň sdílím i svůj osobní tandemový příběh, takže můžete nahlédnout do praxe. Rozhodnutí na základě informací a ne mýtů. ❤️
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

JAK PŘEKONAT PLÁČ A PROPÍNÁNÍ PŘI KOJENÍ

... ANEB 1. POMOC PŘI BOJKOTU KOJENÍ Pláč, propínání, neklid a nespokojenost u kojení patří mezi nejčastější důvody, proč maminky přestávají brzy kojit. V e-booku najdete: – Seznámím vás s nejčastějšími projevy, abyste mohly pozorovat už první známky, že tento problém přichází, a začít jej řešit co nejdříve. – Detailně vám popíšu nejrůznější příčiny a upozorním vás i na nenápadné škodiče kojení. Budete tak moct najít moment, kde ve vašem kojení přišel problém. – Podrobně vám ukážu, jaké kroky vám pomohou tuhle náročnou situaci ustát a co všechno můžete udělat, abyste co nejrychleji navýšily laktaci a viděly první změny k lepšímu. – Pokud už jste ve fázi, kdy se miminko odmítá přisávat v bdělém stavu, a nevíte, jestli to rovnou nevzdat, tak pro vás mám tipy, jak miminko uklidnit, aby byla šance, že se přisaje a nakojí. – Popíšu vám modelové situace a jak potřebné změny v kojení zavedete jednoduše do praxe vašeho všedního dne, abyste překonala bojkot co nejdříve. Navíc jsem sama bojkotem prošla, takže sdílím i osobní zkušenosti a dokážu podpořit v této náročné situaci. Zkrátka praxe, žádné teorie. 🌻
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

PŘEDPORODNÍ KURZ PŘÍPRAVY NA KOJENÍ

Osobní / online předporodní kurz přípravy na kojení, který se skládá ze 4 lekcí (každá po 1,5 h). Je možné absolvovat jen vybrané lekce. Je určen všem nastávajícím maminkám, které si přejí mít dobré informace a díky tomu si zajistit co nejsnadnější začátek kojení. ❤️ Chcete kojit, ale nejste si jistá, jak by měl začátek kojení vypadat? ❤️ Chcete se vyhnout komplikacím v podobě bolavých bradavek, nalitých prsou a strachu, jestli máte mléko? ❤️ Chcete mít dost informací a udělat maximum pro hladký start kojení už v těhotenství? 1. lekce – Porod a začátek kojení (vliv porodu na kojení, jak vypadá dobrý začátek kojení, první přisátí, kontakt kůže na kůži, ...) 2. lekce – Jak na pohodové kojení? + praktické dovednosti (správná poloha a přisátí, jak často kojit, jak poznám že miminko opravdu pije, nejčastější mýty, videa a nácvik, ...) 3. lekce – Význam kojení a řešení nejčastějších problémů (funkce kojení, proč je to víc než jen příjem mléka, vliv kojení na zdraví matky a dítěte, kojení při onemocnění, nejčastější problémy a jak na ně – zánět, bojkot, nedostatečné přibírání, nepřisávání, ...) 4. lekce – Kojení a kontaktní výchova (noční kojení, nošení + ukázka, znakování, bezplenkovka, ublinkávání, literatura a zdroje, ...) Prostě kdo je připraven, není překvapen. 😉 Dobrý začátek je velmi důležitý pro celkovou délku a lehkost kojení.
Typ produktu: jiný
Zobrazit produkt

LAKTAČNÍ PORADENSTVÍ

Osobní / online / telefonické poradenství ❤️ Chcete kojit, ale přišly potíže – bolest při kojení, nepřisávání, nepřibírání miminka atd. a potřebujete pomoc? ❤️ Nejste si jistá, jak často máte kojit, zda miminko pije dost a matou Vás protichůdné rady různých odborníků a rodiny? ❤️ Potřebujete vylepšit polohu a přisátí miminka, aby bylo schopné získat více mléka a nebolely Vás u kojení bradavky? Ráda Vám pomohu a poradím, abyste překonala obtíže či nejistotu při kojení a mohla v kojit v klidu, bez bolesti a užívat si to pokračování nejužšího spojení s Vaším miminkem.
Typ produktu: jiný
Zobrazit produkt
Do kurzu Plážová přípravka jsem vstoupila, když jsem hledala své téma. Pomohlo mi to ujasnit si některé věci a rozhodnout se pro odborné studium (i se 2 malými dětmi). A tak jsem získala certifikát laktační poradkyně MAMILA o. z. Kurz Plážová základka byl pro mě důležitým zdrojem informací. Udělala jsem si web, založila Facebook stránku, napsala první e-booky. Bylo pro mě důležité i z hlediska administrativní podpory ohledně různých zákonných povinností. Papíry moc nemusím. Do střední jsem vstoupila, ale zatím nemám hotovou ani půlku. Jedu svým tempem a užívám si to, že se již věnuji i osobnímu poradenství / přípravám na kojení. Ale i tam vidím, že je spousta užitečných informací.
Profilový obrázek
narrow content

VIZE KATALOGU PLÁŽOVNÍKŮ

Komunita okolo projektu Podnikání z pláže existuje už od roku 2015 a kdykoli ve svém životě něco řeším, ať už jsou to otázky okolo mateřství, zdraví, osobního rozvoje, cestování, podnikání či dalších témat, vím, kde hledat odpovědi.

Odpověď, radu či řešení najdu vždy u někoho z PLÁŽOVNÍKŮ: 
Lidí, kteří prošli mými kurzy Podnikání z pláže. 

Mým záměrem je zprostředkovat tuto studnici zkušeností, znalostí a vědění celé komunitě. Proto vznikl projekt Plážovníci.cz. Katalog, do kterého se mohou registrovat lidé, kteří prošli kurzy Podnikání z pláže a dnes sdílejí své znalosti a zkušenosti z nejrůznějších oborů na svých webových stránkách formou blogu, videí, vysílání, webinářů a digitálních produktů, jako jsou eBooky, online kurzy, online kluby, meditace, video lekce, online workshopy a další. 

Najděte si i vy svého plážovníka. :)

Experta, jehož digitální produkty vám mohou pomoci v řešení otázek, výzev, problémů či životních situací, ve kterých potřebujete radu, pomoc, návod nebo inspiraci. 

- Stáňa Stiborová, autorka projektu Podnikání z pláže