header
page title
Najděte si i vy svého Plážovníka. :)
Experta, díky kterému najdete odpovědi na vaše otázky nebo se naučíte něco nového v tématu, které vás zajímá.
space left
space right
content

Jak mít zdravé zvíře Dominika Bitomská | TOP5 🏆 Plážová výzva 2022

Profilový obrázek
Kategorie: Životní styl‚ zájmy a koníčky, Zvířata
Absolvované kurzy
Plážová výzva 2022
Jako veterinární lékařka propojuji vědecké poznatky medicíny s alternativními možnostmi. Specializuji se na prevenci. Ve své praxi učím klienty pečovat o zdraví jejich čtyřnohých kamarádů a předcházet tak nemocem a zraněním. Mám zdravá, veselá zvířata a neutrácím za veterinu (ano, jako veterinářka nemám až takové výdaje jako obyčejný smrtelník, ale věřte mi, že léky a přístroje jsou dost drahá sranda i pro nás). U mých zvířat je pro mě na prvním místě co nejméně léků, chemie a hlavně prevence! Náš pes mi každý den ukazuje, jak moc je psychika spojená s fyzickým tělem a jeho projevy. Vždy tomu tak ale nebylo...mám psa z útulku, malého roztomilého křížence, kterému můj muž dal jméno Arnošt. Po krátkém soužití se u něj objevily zdravotní problémy. Z ničeho nic začal náhle zvracet, 10x za sebou, klidně celou noc. Samozřejmě první mé úvahy byly: „Co proboha sežral? Cizí těleso? Nebo má alergii?“ Už ani nespočítám kolikrát jsem s hrůzou dělala ultrazvuk, poslední epizoda zvracení skončila endoskopií, při které se nic nenašlo. Zjistila jsem, že jakýkoliv stres (ať už negativní nebo pozitivní) může u našeho Arnošta vyvolat záchvat zvracení. Dalším hnacím motorem pro mě byli především pacienti s chronickými nemocemi, kteří se mi objevovali v ordinaci. Vleklé kožní problémy u psů, průjmy a respirační potíže u koček nebo „švihnutí“ v zádech u psů, kteří si co dva měsíce chodili pro injekce a tablety od bolesti. Pes kulhá a žádným vyšetřením se nezjistí příčinu, mladý pes si utrhne vaz v koleni a musí na operaci... Proč se tyto scénáře opakují? Cítila jsem velkou frustraci z předepisování léků, které mají xy vedlejších účinků a zdají se jako jediná možnosti, jak čtyřnohému kamarádovi pomoct. Cesta ke studiu veterinárního lékařství byla pro mě od malička jasná volba, už při studiu jsem začala pátrat po dalších možnostech terapií a léčby pro zvířata. Ve čtvrtém ročníku jsem absolvovala svůj první kurz "Dornovy metody pro zvířata" pod vedením Andrey Dunové, který mi otevřel oči. Začala jsem se zajímat více o pohybový aparát zvířat, převážně o konzervativní terapie ortopedických a neurologických pacientů a v neposlední řadě o to, jak těmto problémům předcházet. Po tom, co jsem rozchodila svého prvního jezevčíka jsem těmto pro někoho „alternativním“ metodám propadla. V současné době se manuálním terapiím, rehabilitacím a fyzioterapii zvířat věnuji sedmým rokem. Moje další kroky vedly ke studiu přírodních preparátů a hlavně k homeopatii. V roce 2021 jsem dokončila kurz Homeopatie pro zvířata na Academy of Natural Health Sciences v USA.

E-BOOK 8 kroků k bezbolestnému pohybu vašeho psa

Důležité informace pro majitele, jak pomocí prevence předcházet pohybovým potížím a zraněním u jejich pejsků. Dozvíte se na co si dát pozor u štěněte, jak vybrat správný postroj, co by měla obsahovat vhodná chondroprotektiva, něco málo o psích sportech a proč chodit se psem na fyzioterapii. V mé praxi se setkávám s tím, že majitelé psů netuší co je pro pohybový aparát jejich miláčka vhodné a co není. Rozhodla jsem se napsat tento e-Book a šířit tyto informace mezi majiteli.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

E-BOOK Nejčastější otravy u psů a koček

Sjednotíte a doplníte si vědomosti o nebezpečných látkách, kterými se může váš pes nebo kočka otrávit. Kuchyně, garáž, zahrada, to vše jsou místa, kde máme plno nebezpečných jedů a ani si to neuvědomujeme. Někdy je v dobré víře zvířeti sami podáme. První pomoc při otravách. Naučím vás co dělat, když potřebujete otrávenou věc dostat ze zvířete ven. Prakticky ukážu jak zkontrolovat zvířeti doma tep a vyhodnotit okysličení jeho krve. Jak postupovat v případě kousnutí zmijí. Vysvětím, jaké jsou nejčastější projevy u konkrétních otrav.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Webinář Stres u psů a koček

Na problematiku stresu u zvířat se zaměříme z pohledu veterinární lékařky a z pohledu trenérky psů. Řekneme vám jak poznat, že je pes ve stresu, co se děje v těle zvířete, jaké má stres negativní účinky na zdraví organismu, jak se stresem u zvířat pracovat, jaké preparáty proti stresu jsou vhodné a jak fungují. To a mnohem víc se dozvíte v našem webináři Stres u psů a koček. Můžete se těšit i na videa a praktické rady. Prostor bude samozřejmě i pro vaše dotazy. Všem účastníků přijde záznam webináře mailem.
Typ produktu: jiný
Zobrazit produkt
Kurz je neskutečně nabitý informacemi a skvělými návody, díky kterým zvládne realizovat svůj projekt i úplný laik. Nevěřila jsem, ale opravdu každé povolání se dá „převést“ do online světa. Máte tak možnost pomáhat většímu počtu lidí a předávat vaše informace dál. Vím, že toto je pro mě jen začátek! :)
Profilový obrázek
narrow content

VIZE KATALOGU PLÁŽOVNÍKŮ

Komunita okolo projektu Podnikání z pláže existuje už od roku 2015 a kdykoli ve svém životě něco řeším, ať už jsou to otázky okolo mateřství, zdraví, osobního rozvoje, cestování, podnikání či dalších témat, vím, kde hledat odpovědi.

Odpověď, radu či řešení najdu vždy u někoho z PLÁŽOVNÍKŮ: 
Lidí, kteří prošli mými kurzy Podnikání z pláže. 

Mým záměrem je zprostředkovat tuto studnici zkušeností, znalostí a vědění celé komunitě. Proto vznikl projekt Plážovníci.cz. Katalog, do kterého se mohou registrovat lidé, kteří prošli kurzy Podnikání z pláže a dnes sdílejí své znalosti a zkušenosti z nejrůznějších oborů na svých webových stránkách formou blogu, videí, vysílání, webinářů a digitálních produktů, jako jsou eBooky, online kurzy, online kluby, meditace, video lekce, online workshopy a další. 

Najděte si i vy svého plážovníka. :)

Experta, jehož digitální produkty vám mohou pomoci v řešení otázek, výzev, problémů či životních situací, ve kterých potřebujete radu, pomoc, návod nebo inspiraci. 

- Stáňa Stiborová, autorka projektu Podnikání z pláže