header
page title
Najděte si i vy svého Plážovníka. :)
Experta, díky kterému najdete odpovědi na vaše otázky nebo se naučíte něco nového v tématu, které vás zajímá.
space left
space right
content

Bylinkový ráj Michaela Maťhová

Profilový obrázek
Kategorie: Bydlení a zahrada, Životní styl‚ zájmy a koníčky
Absolvované kurzy
Věnuji se pěstování, sběru a užívání bylinek pro zdaví, radost i krásu. Učím, jak bylinky také poznávat a jak využívat jejich sílu. Od narození mého prvního dítěte (rok 2010) jsem se potýkala s problémy, které jsem už měla i dříve, ale začaly se stupňovat. Časté poševní mykózy, záněty močového měchýře, zesílil mi také ekzém na ruce a k tomu se přidaly záněty dutin, které se neustále opakovaly. Navíc i moje dcera byla velmi často nemocná a já se cítila bezradně. Dokud se jednalo o mě, tak jsem svůj stav přehlížela, ale jakmile už na tom byla moje dcera tak špatně, že jí pediatrička na dráždivý kašel předepisovala silně tlumící až „oblbující“ léky, tak jsem si řekla, že takhle už to dál nechci. Začala jsem hledat jiné cesty a řešit náš neustálý kolotoč, kdy dcera měla tak časté záněty uší, že už ani nevím, kolikrát jí museli na pohotovosti píchnout ucho. Pochopila jsem, že je cesty ven a musím začít především právě u sebe. Bylinky mě posunuly ohromnými skoky kupředu jak ze zdravotního hlediska, tak i na duchovní cestě, kdy jsem začala opečovávat sebe a tím pak i svou dceru. Převzala jsem zodpovědnost za naše zdraví a našla postupně cestu z bludného kruhu a změnila i životní styl. Všechno to pak pěkně zapadá do sebe a funguje to takto celistvě nejlépe. Ke zdraví je třeba přistupovat právě celostním způsobem a zrovna bylinky nám tuto cestu krásně ukazují. Jsem vděčná za tuto moudrost a čerpám informace, které pak předávám dál.

Vypěstujte si 7 bylinek doma za oknem

Nemáte zahradu ani balkon? I tak můžete bylinky pěstovat. Návody krok za krokem, jak si vytvořit domácí bylinkovou zahrádku hned ze sedmi bylinek u vás doma.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

7 + 1 bylina na posílení imunity

Proč má někdo imunitu silnou a někdo slabší? E-book o tom, jak imunita vzniká a co dělat, abychom si ji posílili. Informace o tom, jaké faktory imunitu ovlivňují a jak si ji můžeme posílit právě také díky bylinkám.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Osm bylin proti jarní únavě

Praktické rady na odbourání jarní únavy. Které bylinky jsou proti jarní únavě a jak je použít? Recepty a tipy, které vás vzpruží.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Bezpečné a efektivní užívání bylin

Jaké jsou předsudky a strachy při užívání bylin? Zajímají vás interakce mezi bylinkami a léky? Možná se dovíte něco, co jste ani netušili... Dojdeme k tomu, že bylinky jsou naprosto přirozené ve smyslu „užívání“. :-)
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

5 tipů, jak si rychle ulevit při rýmě a zánětech dutin

5 tipů a 3 krátká videa, jak si rychle ulevit a uvolnit nos a zadní rýmu. E-book má jen 12 stran, informace v něm jsou výstižné a jasné, bez zbytečné omáčky. Všechny tipy sama používám, takže jsou ověřené a pomáhají, proto věřím, že si díky nim dokážete ulevit také.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Divoké bylinky

Sběr a využívání bylinek dle měsíců v roce. Od března až do listopadu. Už vám neuteče, které bylinky se sbírají v březnu, které třeba v květnu nebo v září. Naučíte se bylinky poznávat, a zjistíte, které části sbírat, jak je uchovávat a tvořit z nich produkty pro posílení zdraví nebo jen tak uvařit něco dobrého. U každé bylinky najdete informace o jejích účincích a vhodnosti pro těhotné a kojící ženy i pro děti. K dispozici je podrobný receptář na zpracování bylinek od hlavních jídel přes saláty, likéry, sirupy, octy a jiné.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Choroby a škůdci bylinek

Bylinky jsou napadány chorobami i škůdci, některé více, některé méně a zároveň jiné bylinky mohou zase škůdce odpuzovat. Jde to krásně využít, a tak si můžete vyrobit přípravky právě z bylin, které daného škůdce odpuzují nebo i likvidují. Návody na výrobu ekologických přípravků, které můžete na bylinky použít a přitom se nebudete bát bylinky pak konzumovat.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Zbavte se zánětu dutin jednou provždy

Najdete zde konkrétní řešení na jednotlivé problémy od rýmy přes zánět dutin, bolest v krku, kašel (suchý, vlhký), zimomřivost. Odkryji vám klíčový faktor, který ovlivňuje náchylnost k nachlazení a chřipce. Ujasníte si čtyři základní pilíře prevence proti tomuto onemocnění a jak se postupně dostat z bludného kruhu.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Pěstování bylinek v nádobách

Velmi podrobný návod, jak vypěstovat bylinky od semínka až po zazimování. Naučíte se pěstovat 14 různých druhů bylin, které zastupují jednotlivé skupiny bylin – jednoletky, víceletky, vlhkomilné, suchomilné a podobně. Podle těchto 14 druhů pochopíte principy pěstování i ostatních bylin. Uvnitř kurzu najdete návodová videa, jaké nádoby jsou potřeba k výsevu, pěstování, jak vybírat semínka, sazeničky a substrát. Uvidíte v praktických videích správný výsev, přesazování a množení bylin. Postupujete přesně podle návodů a bylinky vám rostou pod rukama. Kurz je otevřen jednou do roka v předjaří a celou dobu jsem vám k dispozici.
Typ produktu: online kurz
Zobrazit produkt

Síla bylin ve tvém šálku

Tajemství bylinných směsí na míru – ukážu vám, jak si svépomocí sestavíte své vlastní bylinkové směsi. Takové směsi, které budou pomáhat právě vám. Každý jsme individuální, a tak někomu mohou vyhovovat na stejný zdravotní problém určité bylinky, druhému člověku zase jiné s podobným účinkem. Ponoříte se do principů míchání bylinkových směsí. Ujasníme si souvislosti mezi zdravotními neduhy a vnitřními orgány, které je třeba posílit. Pro inspiraci vám je k dispozici mnoho receptů na bylinkové směsi k posílení jater, ledvin, plic, zažívacího traktu. Také třeba na zmírnění projevů klimakteria a typicky „ženských“ bylinek v těhotenství nebo při kojení. Kurz je vybaven i podrobným herbářem bylinek.
Typ produktu: online kurz
Zobrazit produkt
Jsem absolventkou kurzů Podnikání z pláže základu, Plážové střední a Plážové vysoké. V roce 2016 jsem s kurzy začala a Plážovou vysokou jsem dokončila v roce 2019. No a od ledna roku 2020 jsem odešla ze zaměstnání a splnila si svůj sen. Podnikám naplno v tom, co mě baví, a jsem paní svého času. Kdyby mi někdo ještě v roce 2013 řekl, že budu podnikatelka, vysměju se mu. :-) Navíc díky projektu Podnikání z pláže vzniklo mnoho dalších projektů a témat, které sama využívám, a jsem vděčná za propojování mezi lidmi v této komunitě.
Profilový obrázek
narrow content

VIZE KATALOGU PLÁŽOVNÍKŮ

Komunita okolo projektu Podnikání z pláže existuje už od roku 2015 a kdykoli ve svém životě něco řeším, ať už jsou to otázky okolo mateřství, zdraví, osobního rozvoje, cestování, podnikání či dalších témat, vím, kde hledat odpovědi.

Odpověď, radu či řešení najdu vždy u někoho z PLÁŽOVNÍKŮ: 
Lidí, kteří prošli mými kurzy Podnikání z pláže. 

Mým záměrem je zprostředkovat tuto studnici zkušeností, znalostí a vědění celé komunitě. Proto vznikl projekt Plážovníci.cz. Katalog, do kterého se mohou registrovat lidé, kteří prošli kurzy Podnikání z pláže a dnes sdílejí své znalosti a zkušenosti z nejrůznějších oborů na svých webových stránkách formou blogu, videí, vysílání, webinářů a digitálních produktů, jako jsou eBooky, online kurzy, online kluby, meditace, video lekce, online workshopy a další. 

Najděte si i vy svého plážovníka. :)

Experta, jehož digitální produkty vám mohou pomoci v řešení otázek, výzev, problémů či životních situací, ve kterých potřebujete radu, pomoc, návod nebo inspiraci. 

- Stáňa Stiborová, autorka projektu Podnikání z pláže