header
page title
Najděte si i vy svého Plážovníka. :)
Experta, díky kterému najdete odpovědi na vaše otázky nebo se naučíte něco nového v tématu, které vás zajímá.
space left
space right
content

Atopický ekzém a eliminační dieta Anna Matoušková

Profilový obrázek
Kategorie: Jídlo a výživa, Zdraví a krása
Absolvované kurzy
Jsem máma dvou dětí, jež od tří měsíců věku trpěly atopickým ekzémem. Rady lékařů – masti a kortikoidy - nám příliš nepomohly, a tak jsem sama hledala alternativní možnosti léčby. Narazila jsem na eliminační dietu, s níž jsem nejprve velmi bojovala, ale nakonec mi dvakrát ukázala své zázračné účinky. Dnes pětiletý syn je již pár let zcela bez ekzému i bez alergií, je naprosto zdráv a jí zcela vše. Dvouletá dcera, u níž byl ekzém větší oříšek, je rok bez ekzému, zbavila se mnoha potravinových alergií a z dietního omezení dnes nesmí už „jen“ mléko, vejce a soju. Věřím, že i těchto alergenů se brzy zbavíme. Své zkušenosti nyní předávám dále. Provádím maminky malých dětí eliminační dietou a především jim ukazuji, že tato přísná dieta zdaleka neznamená hladovění. Více se dozvíte v mém průvodci Jak zvládnout eliminační dietu, v průvodci Jak na první příkrmy u dětí s ekzémem a potravinovými alergiemi, v podpůrné skupince a nebo v různých tematických kuchařkách, kde najdete recepty na vynikající jídla bez spousty alergenů. Na svoji dietu se můžete podívat ze dvou stran. Buď ji vezmete jako utrpení, v němž nemáte na výběr a pokusíte se přežít a nehladovět. A nebo ji vezmete jako výzvu, díky níž se naučíte nové recepty a poznáte nové chutě, které byste nebýt diety nikdy neochutnali!

10 dezertů bez mléka a vajec

Držíte eliminační dietu či se na ni chystáte a obáváte se, že přijdete o své oblíbené pochoutky? Právě pro vás jsem vytvořila tuto minikuchařku. Najdete v ní recepty na klasické moučníky ze surovin, jež máte nejspíše doma. Všechny jsou velmi rychle hotové a jednoduché na vypracování. Většina obsahuje jediný alergen - lepek, některé jsou přirozeně bezlepkové.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Nejčastěji kladené dotazy k článku Jak jsme vyléčili atopický ekzém

Jak poznám reakci na alergen? Co mám jíst během prvního týdne té nejpřísnější diety? Není lepší ukončit kojení a nechat miminko na UM, nezmizel by tím ekzém?...odpověď na tyto a další otázky jsem sepsala do ebooku, který vám nyní nabízím zdarma ke stažení.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Jak zvládnout eliminační dietu

Ebook detailně provází krok po kroku eliminační dietou, testováním potravin a jejich zaváděním zpět do stravy. Ukazuje podpůrné prostředky, které jsou nedílnou součástí eliminační diety a bez nichž nebudete mít úspěch zaručen. V druhé části obsahuje ebook přes 70 chutných receptů s fotografiemi, které vám pomohou stravovat se pestře i s velkým dietním omezením. Snídaně, obědy, večeře i moučníky jsou vhodné už v začátcích eliminační diety. Recepty jsou prioritně určené pro kojící maminky, mnoho z nich můžete upravit i pro děti od 1 roku.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt

Vánoční cukroví bez mléka a vajec

V kuchařce předávám to nejlepší, co jsem během své diety v posledních pěti letech o Vánocích vytvořila a ochutnala. Najdete v ní recepty jak na klasické cukroví, tak na zdravější varianty vhodné i pro nejmenší. Vše je bez mléka a vajec, některé i bez lepku a cukru.
Typ produktu: e-book
Zobrazit produkt
Ačkoliv jsem podobný projekt plánovala ještě předtím, než jsem narazila na Stáňu a její Podnikání z pláže, teprve kurz mi dodal odvahu se do všeho pustit naplno. Krom technických návodů mi přinesl i spoustu inspirace na nové články, ebooky a v budoucnu jistě i další techniky. Plážová střední byla pak už logickým pokračováním základky. Oba kurzy pro mě znamenají i obrovský osobní rozvoj, v každé lekci dosahuji vždy nové mety, o níž jsem si dříve říkala "to nikdy nedám". :-) Velmi pozitivně také hodnotím zcela jiný náhled na podnikání, prodej, ale i život obecně, k čemuž nedílně přispívají mí spolužáci z obou kurzů. Investice do kurzu se mi již nyní mnohonásobně vrátila nejen v materiální podobě.
Profilový obrázek
narrow content

VIZE KATALOGU PLÁŽOVNÍKŮ

Komunita okolo projektu Podnikání z pláže existuje už od roku 2015 a kdykoli ve svém životě něco řeším, ať už jsou to otázky okolo mateřství, zdraví, osobního rozvoje, cestování, podnikání či dalších témat, vím, kde hledat odpovědi.

Odpověď, radu či řešení najdu vždy u někoho z PLÁŽOVNÍKŮ: 
Lidí, kteří prošli mými kurzy Podnikání z pláže. 

Mým záměrem je zprostředkovat tuto studnici zkušeností, znalostí a vědění celé komunitě. Proto vznikl projekt Plážovníci.cz. Katalog, do kterého se mohou registrovat lidé, kteří prošli kurzy Podnikání z pláže a dnes sdílejí své znalosti a zkušenosti z nejrůznějších oborů na svých webových stránkách formou blogu, videí, vysílání, webinářů a digitálních produktů, jako jsou eBooky, online kurzy, online kluby, meditace, video lekce, online workshopy a další. 

Najděte si i vy svého plážovníka. :)

Experta, jehož digitální produkty vám mohou pomoci v řešení otázek, výzev, problémů či životních situací, ve kterých potřebujete radu, pomoc, návod nebo inspiraci. 

- Stáňa Stiborová, autorka projektu Podnikání z pláže